Autoryzowany dealer Yamaha

Wiadomości Yamahy

15 sierpnia 2019

Oferta skuterów wodnych Yamaha na 2020 rok

Yamaha Motor Europe prezentuje gamę skuterów wodnych na rok 2020 w odważnych kolorach i grafikach.

Flagową serię FX wyróżniają smukłe linie kadłuba i zastosowanie najnowszych osiągnięć technicznych Yamaha, które przekładają się na komfort użytkowania i topowe osiągi. Będą one dostępne w czterech wersjach i łącznie w pięciu kolorach. Te wszechstronne, znakomicie wykonane skutery są naprawdę wyjątkowe. Najnowsza generacja została w ubiegłym roku poddana gruntownej modernizacji i wyposażona w jeszcze więcej supernowoczesnych systemów oraz funkcji.

Nowa, aerodynamiczna forma łączy doskonale widoczne geny niezwykle popularnej serii FX ze świeżym, nowoczesnym wyglądem. Liczne elektroniczne funkcje sterowania gwarantują jeszcze więcej radości z pływania: od przełomowego systemu sterowania RiDE™, przez supernowoczesną elektroniczną przepustnicę z technologią ograniczenia obrotów na biegu wstecznym, po system Cruise Assist oraz 3-pozycyjny tryb No Wake… Znalazł się w nich nawet niesamowity system elektronicznego trymowania, który pozwala na błyskawiczną zmianę ustawień w trakcie płynięcia. Pierwsze zetknięcie z tymi niezwykłymi technologiami przywodzi na myśl zaawansowane funkcje nowoczesnych samochodów. Przykładem może być całkowita nowość na rynku: kolorowy ekran dotykowy CONNEXT. To praktyczne i wygodne rozwiązanie w zrozumiały sposób prezentuje potrzebne informacje, umożliwiając jednocześnie interakcję z maszyną i sterowanie jej systemami. System Multi-Mount pozwala z kolei zamontować na skuterze FX głośniki, GPS, echosondę wędkarską, albo po prostu wziąć ze sobą butelkę napoju. Cokolwiek wybierzesz, zostanie bezpiecznie zamocowane na nowym FX.

Modele z serii FX są kolejnym krokiem w stronę dominacji Yamahy pod względem jakości na wymagającym rynku skuterów wodnych. Przecież właśnie tego oczekujemy od tej marki!

Do kategorii najmocniejszych maszyn sportowych dołącza ekscytująco szybki GP1800R HO, obok legendarnego GP1800R SVHO. Oba modele zachwycą fanów skuterów wodnych o dużej mocy, ceniących sobie przede wszystkim osiągi i zwrotność na wodzie. Te dwa modele powstały z myślą o zaciekłej rywalizacji w świecie sportów wodnych i gwarantują niezrównany poziom doznań. Jednak dla entuzjastów prędkości żaden skuter nie jest za szybki, a żaden nawrót — zbyt ciasny! Z tego właśnie powodu zastosowano nowe sekcje burtowe wzorowane na rozwiązaniach wyścigowych oraz otwory wlotowe, dzięki którym oba modele stały się jeszcze bardziej bezkompromisowe i zwinne. Całości dopełnia doskonałe trzymanie się na wzburzonej wodzie i zdolność do wykonywania bardzo ciasnych skrętów. GP1800R SVHO otrzymał kadłub wykonany z lekkiego jak piórko materiału NanoXcel2 — tego samego, który już wcześniej zastosowano w modelu GP1800R HO. Dzięki temu przyspiesza on jeszcze chętniej i rozpędza się do większej prędkości, a przy tym lepiej się prowadzi.

Seria VX - nietuzinkowa stylistyka i zaawansowana technologia. Posiadanie skutera powinno być satysfakcjonującym doświadczeniem. Yamaha skupia się na myśleniu przyszłościowym, innowacjach i przełomowych technologiach, aby tworzyć niezawodne i ekonomiczne produkty, które wymagają mniej konserwacji niż konkurencyjne modele. Oznacza to mniej zmartwień i więcej czasu spędzonego na wodzie. Seria VX łączy uniwersalność zastosowań z niskimi kosztami i niezawodnością. Nowość w roku modelowym 2020: wersja VX Limited w białym kolorze.

Gama EX ustanowiła nowy standard stosunku ceny do osiągów. Pomimo dużej mocy i sportowego zacięcia, EXR jest niezwykle uniwersalny i prosty w prowadzeniu. Konstrukcja nowego skutera jest pod wieloma względami wyjątkowa: dla zapewnienia lepszego przyspieszenia, prędkości maksymalnej i zwrotności kadłub i pokład zostały zaprojektowane od nowa i wykonane z ultralekkiego materiału NanoXcel2. Łatwość sterowania Yamaha uzyskała z kolei poprzez zastosowanie najnowocześniejszej technologii RiDE™, której wyjątkowe zalety mogli wcześniej docenić użytkownicy skuterów wodnych klasy premium. Rzut oka na dane techniczne ujawnia obszerną listę udoskonaleń, które znalazły się na pokładzie tej „małej rakiety". Duży, 50-litrowy zbiornik paliwa pozwala dłużej bawić się na wodzie, dane ze wskaźników można odczytać na wielofunkcyjnym kolorowym ekranie LCD, a wygodna, dwukolorowa kanapa zapewni komfort pływania solo lub z pasażerem. Skuter otrzymał także poręczny schowek, mocny zaczep holowniczy oraz pomysłowy stopień ułatwiający powrót z wody na pokład. Całości dopełnia atrakcyjna stylizacja barwna i dynamiczna grafika, dzięki którym skuter prezentuje się naprawdę świetnie. Mimo niewygórowanej ceny EXR to rasowa Yamaha — połączenie nowatorskich rozwiązań technicznych, konstrukcyjnej doskonałości i najwyższego poziomu niezawodności.

Ponadto wyjątkowy i legendarny SuperJet, użytkowany wyłącznie przez zawodników i nadal cieszący się niesłabnącą popularnością, będzie dostępny w tym samym kolorze co ubiegłoroczna edycja.